Kościół ewangelicko-metodystyczny w Gierzwałdzie
Pierwszy drewniany kościół w Gierzwałdzie istniał jeszcze w średniowieczu, lecz najprawdopodobniej w 1410 roku spłonął. W 1780 roku postawiono budynek obecnego kościoła murowanego, który służył ludności ewangelickiej. W kościele znajduje się cenna XIV-wieczna chrzcielnica oraz XVIII-wieczna ambona i ołtarz główny.
Dwór klasycystyczny w Gierzwałdzie z XIX wieku, z parkiem i cmentarzem rodowym.
Kościół pw. Trójcy Świętej w Stębarku
Barokowy kościół z końca XVII wieku, przebudowywany w XVIII stuleciu i powiększony w 1909 roku. Budowla posiada drewnianą wieżę i barokowy ołtarz z 1681 roku.
Grodzisko Pruskie „Pogańska Góra” w Domkowie
Pozostałości dawnego grodziska staropruskiego odkryto na krawędzi doliny Dylewki. Miało ono kształt owalny, majdan otoczony wałem, od strony południowo-zachodniej widoczny jest ślad wjazdu bramnego. Znaleziono tu fragmenty glinianych naczyń a w okolicy ślady przygrodowej osady.
Kościół pw. NMP w Dylewie
Kościół wybudowano w 1842 r na gruzach wcześniejszej gotyckiej budowli. Wewnątrz znajduje się późnorenesansowy ołtarz główny i organy z 1850 r.
Zabytkowa willa we Frygnowie
Park dworski z XIX wieku w Mielnie
Kościół w Mielnie
Kościół neogotycki z 1862 roku, z przykościelnym cmentarzem i dzwonnicą. Jest to budowla w typie salowym, z kamienia polnego i cegły, nakryta dwuspadowym dachem. Od frontu posiada szczyt zdobiony sterczynami.
Drewniany kościół z 1713 roku w Rychnowie
Barokowy pałac (obecnie klasztor) z XVIII wieku w Rychnowie
Pałac w Tymawie
Pałac z 1891 roku z budynkami gospodarczymi i parkiem.
warmia24.pl, portal turystyczny Warmii. Wersja: v.03 / beta
Strona wygenerowana w 0.0709s, zużywając 3.416mb pamięci.