Domy podcieniowe.
Domy podcieniowe budowano w Łęczu już w XIII wieku, gdy przybyli tu osadnicy holenderscy, szwedzcy czy niemieccy. Trend ten utrwalony został również pod wpływem przybyłych w XVI wieku Mennonici. Do dziś zachowały się we wsi cztery domy podcieniowe o konstrukcji szachulcowej. Piąty, jeden z najładniejszych, spłonął w 2010 roku.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łęczu.
Kościół barokowy z 1746 roku. Wybudowany w miejscu dawnej świątyni z końca XIII wieku. W latach 1881-1882 dobudowano wieżę i zamontowano na niej zegar. W wieży znajduje się renesansowy dzwon, a we wnętrzu barokowy ołtarz.
Wiatrak holenderski.
Wieża wiatraka typu holenderskiego z połowy XIX wieku.
Grodzisko Łęcze.
Grodzisko wyżynne kultury łużyckiej, w odległości 1 km od Łęcza, leżące na szlaku kopernikowskim. Jego powstanie datowane jest na ok. 400 rok p.n.e. Funkcjonowało do XIII wieku. Znajduje się tu głaz upamiętniający archeologa Roberta Dorra, prowadzącego badania na terenie grodziska.
Cmentarzysko na Srebrnej Górze.
W 1892 roku na Srebrnej Górze między Łęczem a Nadbrzeżem odkryto cmentarzysko pochodzące z cmentarzysko z V-VII wieku n.e. Łącznie odkryto 150 grobów ludzi i koni. Do znalezisk należą również przedmioty z brązu: zapinki, klamry, miecze, noże, a także urny i wyroby z bursztynu.
Siedlisko rekreacyjno-wypoczynkowe „Lanzania”
Gospodarstwo agroturystyczne z terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Oferuje noclegi, plac zabaw oraz miejsce do grillowania.
warmia24.pl, portal turystyczny Warmii. Wersja: v.03 / beta
Strona wygenerowana w 0.0772s, zużywając 3.415mb pamięci.