warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Ze szkicownikiem po Wysoczyźnie Elbląskiej

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 16 lipca 2014, 20:53

W rowerową podróż ze szkicownikiem, zorganizowaną przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" wybrały się mieszkanki Kadyn. Szlakiem Kopernikowskim dotarły do miejsca, w którym można zobaczyć Święty Kamień.

- Z Kadyn do Tolkmicka jechałyśmy drogą asfaltową, za Tolkmickiem poruszałyśmy się Szlakiem Kopernikowskim, zwanym też Die Lange Aal czyli „Długim węgorzem" – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. - O dobrym kierunku podróżowania zapewniła nas Magdalena Zientara właścicielka pensjonatu Nad Zalewem.

Najpierw drogą po płytach, potem leśnymi drogami udało się dotrzeć do wielkiego dębu, na którym wyblakłymi literami oznaczono drogę do Świętego Kamienia.

- Stromą drogą zjechaliśmy w dół, przeszliśmy przez tory, pokonując wysokie trzciny dotarliśmy do celu naszej wyprawy – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Święty Kamień to miejsce magiczne owiane prastarymi legendami, nic więc dziwnego, że powstały bardzo ciekawe prace.

W wyprawie rowerowej wzięły udział Dorota Lebioda i Marlena Dawidowska, obie ze Stowarzyszenia Kadyny, wraz z młodzieżą.

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.