warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Wernisaż, premiera hologramu i urodzinowy piknik dla elblążan

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 5 września 2014, 11:52

W tym roku elbląskie muzeum obchodzi 150 urodziny – obecne muzeum kontynuujące tradycje swoich poprzedników jest najstarszą placówką muzealną w województwie. W ramach świętowania, w niedzielę odbędą się pokazy nowości wystawienniczych, a także pierwszego w północnej Polsce filmu holograficznego o przeszłości regionu.

W niedzielę, 7 września 2014 r., zapraszamy na Spotkanie Piknikowe, które odbywać się będzie na dziedzińcu muzeum. Elblążanom jako pierwszym zaprezentowane zostaną nowości muzealne. Piknik rozpoczniemy o godz. 16 i trwać będzie do godz. 20. 

Dla gości przygotowane będą projekcje filmu holograficznego, prezentującego dzieje regionu, w szczególności miast Elbląg i Kaliningrad. W związku z ograniczoną liczba miejsc w sali projekcyjnej jak i czasem projekcji niedzielne pokazy będą limitowane. Wejściówki na ten 20-minutowy pokaz są zdobycia w konkursach w lokalnych mediach oraz będą możliwe do wygrania podczas pikniku.

Na muzealnym dziedzińcu, podczas trwania pikniku, trwać będą pokazy walk z różnych epok czy życia obozowego wikingów, w wykonaniu elbląskich grup rekonstrukcyjnych. Towarzyszyć będzie również muzyka w wykonaniu zespołu muzyki dawnej. Uczestnicy pikniku będą mieli możliwość zwiedzenia także drugiej z nowych wystaw, otwartej w ubiegłym tygodniu.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do rodzinnego odwiedzenia Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Muzea ponad granicami”. Projekt “Muzea ponad granicami” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 The „Museums over the borders” project is co-financed by the European Union under Lithuania-Poland-Russia ENPI Cross-border Cooperation Programme 2007-2013

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.