warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Wernisaż i sesja jazzowa na zakończenie projektu

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 22 września 2014, 12:46

To będzie dwudziesta sesja w ramach projektu "Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego", dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Elbląg.

W ramach tej wyjątkowej sesji gości czekają niespodzianki, czyli wernisaż fotografii Anity Frajny i Małgorzaty Matuszewskiej, które dokumentowały każdy wieczór jam session. Wystawę będzie można obejrzeć w Krużganku Galerii EL.

Po wernisażu w Nawie Głównej wszyscy goście zostaną poczęstowani jazzowym tortem i samym jazzem w wykonaniu muzyków, którzy brali udział w projekcie. Trzeba zaznaczyć, że w tym roku w sesjach czynnie uczestniczyło około czterdziestu muzyków, wśród nich: uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, studenci Akademii Muzycznych, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, artyści z terenu Trójmiasta i Warszawy.

Warto wspomnieć, że słuchaczy w tym roku nie zabrakło, co jest dowodem na potrzebę krzewienia jazzu, zwłaszcza w miejscu, gdzie obecnie mieści się Klub Środowisk Twórczych KRYPTA, a w latach 60. XX wieku działał EL Klub Jazzu Tradycyjnego.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych dziękują wszystkim muzykom, bywalcom wieczorów jazzowych i osobom, które przyczyniły się do pozyskania środków na działania jazzowe, w ramach projektu. Dziękują również Dyrekcji i Pracownikom Galerii EL za wszelaką pomoc w organizacji wydarzenia.

Wtorek, 23 września. Godz. 19.00. Wstęp wolny.

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.