warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Warsztaty z arteterapii – terapia poprzez sztukę

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 4 listopada 2016, 12:19

W jaki sposób stosować techniki plastyczne, aby miały oddziaływanie terapeutyczne? Jak zachęcić uczestników zajęć do ekspresji twórczej? Czy twórczość może być receptą na trudne emocje? Odpowiedzią na te pytania oraz wiele innych jest cykl warsztatów z zakresu arteterapii.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli organizują cykl warsztatów z zakresu arteterapii. Warsztaty są kierowane do instruktorów, nauczycieli, terapeutów i wychowawców.

Głównym celem warsztatów jest przygotowanie osób realizujących zajęcia do stosowania różnorodnych technik plastycznych. W pojęciu plastyka oprócz malarstwa na płótnie i rysunku na papierze, mieści się cała paleta technik i materiałów. Na warsztatach można spodziewać się dużo praktyki, w użyciu będą nie tylko pędzle i ołówki ale i dłuta, kombinerki i wiertarka. Warsztaty poprowadzi Ewa Bednarska-Siwilewicz, pedagog i instruktor plastyki w CSE „Światowid". Warsztaty poprowadzą również specjaliści z zakresu pedagogiki Marlena Szwemińska, konsultant pedagogiki specjalnej, integracji i edukacji włączającej W-MODN w Elblągu oraz Alicja Guła,  konsultant ds. wychowania przedszkolnego W-MODN w Elblągu.

Zajęcia arteterapeutyczne, poprzez działanie twórcze i atmosferę akceptacji, wpływają kojąco na uczestników, pozwalają na rozładowanie stresów i napięć. Taka forma zajęć jest szczególnie zalecana w pracy z osobami z zaburzeniami rozwojowymi, nadpobudliwością, traumami, obniżoną sprawnością psychoruchową, niską motywacją do podejmowania działania. Arteterapia daje szansę na samopoznanie, pracę na własnym potencjale i mocnych stronach. Pomaga przywrócić motywację do aktywnego życia.

Na cykl warsztatów z zakresu arteterapii składają się 4 spotkania, w miesiącach od stycznia do kwietnia (1 warsztaty w miesiącu). Warsztaty będą się odbywały w godzinach od 16.00 – 19.00 w pracowniach CSE „Światowid" w Elblągu. Koszt całości to 120 zł. Pierwsze spotkanie będzie 12 stycznia 2017 roku w pracowni nr 13, poziom -2, CSE Światowid w Elblągu.

 

Zapisy pod adresem: m.szweminska@wmodn.elblag.pl lub telefonicznie 55 643 52 52 w. 38.

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.