warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Transformacja czy niepodległość? - prof. Chodakiewicz w Elblągu - zmiana terminu

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 22 lipca 2014, 14:43

Spotkanie z profesorem Chodakiewiczem, które pierwotnie miało się odbyć 24 lipca, z uwagi na jego wizytę na Ukrainie, zostało przełożone na 29 lipca.

Na tytułowe pytanie dotyczące 25 lat przemian w Polsce odpowie profesor historii i szef Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki, mianowany przez prezydenta G. Busha na członka Amerykańskiej Rady ds. Upamiętniania Holokaustu, znawca historii stosunków polsko-żydowskich, Marek Jan Chodakiewicz.

"Wzdrygano się od słów "NIEPODLEGŁOŚĆ" czy "WOLNOŚĆ", bowiem niektórych, szczególnie adeptów moralnego relatywizmu, odpychały swoim absolutyzmem".

"Transformacja polega na tym, że zmieniamy kształt i formę przedmiotu czy materiału. Ale jego właściwości nie zmieniają się. Czy - w kontekście Okrągłego Stołu - z transformacji komunizmu wychodzi demokracja? Niekoniecznie." (M.J. Chodakiewicz)

"Transformacja czy niepodległość?", spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem 29 lipca 2014 (wtorek), godzina 18:00 Aula Wyższego Seminarium Duchownego ul. Bożego Ciała 10 w Elblągu wstęp wolny

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.