warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Siódma Sobota z przewodnikiem

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 15 lipca 2014, 14:26

Już w najbliższą sobotę (19 lipca) odbędzie się siódma w tegorocznej edycji „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Spacer z Komnickiem w tle”. Zbiórka o godz. 10.00 przy fontannie na pl. Słowiańskim. Serdecznie zapraszamy!

Już od 4 lat mieszkańcy oraz turyści zwiedzą najciekawsze miejsca w Elblągu w ramach cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Spotkania społecznie prowadzą członkowie PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego. Tradycyjnie każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 10.00 w określonym miejscu i związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta.

Wycieczka odbędzie się pod hasłem „Spacer z Komnickiem w tle”. Spotkanie poprowadzi przewodnik PTTK – Karol Wyszyński. Spacer będzie przebiegał ulicami: Pl. Słowiański, Rycerska, Sopocka, Dojazdowa, Malborska, Fredry, Lotnicza. W trakcie spacerów chętni zbierają potwierdzenia udziału. Dla najaktywniejszych spacerowiczów przygotowaliśmy nagrody i niespodzianki, których rozdanie nastąpi 25 października podczas uroczystego podsumowania 4. edycji „Sobót z przewodnikiem”.

W tym roku z okazji wyjątkowego jubileuszu Elbląga odbędzie się aż 15 spacerów! Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową lub osobiście do Biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.

Organizatorem 4. edycji „Sobót z przewodnikiem” jest PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Miejski w Elblągu. Świętuj z przewodnikami 777-lecie Elbląga! Odkryj na nowo historię miasta! Serdecznie zapraszamy!

Leszek Marcinkowski

Prezes Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych

PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.