warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Ruszyła Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 15 lipca 2014, 8:43

18 osób z niepełnosprawnościami i 7 wolontariuszy bierze udział w tegorocznej edycji integracyjnych warsztatów. - Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej zmierza..."W stronę natury" – mówi Ania Dukszta, prowadząca warsztaty literackie i rękodzielnicze.

Happeningiem artystycznym w holu Centrum Spotkań Europejskich Światowid rozpoczęła się dzisiaj (14 lipca) tegoroczna Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej.

- Część zajęć realizowana będzie w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", ale planujemy również warsztaty artystyczne na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i w Oleśnie – mówi Teresa Miłoszewska, koordynatorka LSEA.

Zamierzeniem organizatorów jest stworzenie atmosfery sprzyjającej zatrzymaniu w natłoku codziennych spraw i twórczemu powrotowi do źródeł.

- Stąd też w tym roku nasze spotkania będą obfitować w warsztaty oparte na naturalnych materiałach, recyklingu. Nieśpieszne tworzenie z tego, co można znaleźć wokół siebie – dodaje Ania Dukszta.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Miasto Elbląg.

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.