warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Pożegnanie wakacji z zespołem VOŁOSI i EOK

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 18 sierpnia 2014, 11:23

Połowa miesiąca za nami, a co za tym idzie… nieuchronny koniec wakacji. Jednak, by móc cieszyć się nimi jak najdłużej, Elbląska Orkiestra Kameralna proponuje udział w niepowtarzalnym koncercie z zespołem VOŁOSI. 6 września w CS Galerii EL dojdzie do spotkania świetnych muzyków klasycznych z doskonałymi samoukami oraz improwizatorami. Efekt wprost magiczny i żywiołowy!

Jak wspomina Krzysztof Lasoń, tworzenie grupy VOŁOSI było w zasadzie spontanicznym spotkaniem ludzi, którzy wyciągnęli instrumenty i zaczęli po prostu wspólnie muzykować. Ta właśnie spontaniczność, żywiołowość, porywająca radość grania stanowi, poza umiejętnościami muzycznymi, główny atut i wizytówkę zespołu. Koncerty VOŁOSÓW to w zasadzie za każdym razem improwizacje, w czasie których muzycy bawią się ciągle od nowa swoją muzyką.

Słuchacza, który usłyszy VOŁOSÓW po raz pierwszy czeka zaskoczenie. Rozpoznając klimat i motywy muzyczne charakterystyczne dla folkloru gór, nie będzie mógł uwierzyć, że można je tak zagrać i rozwinąć, jak robią to VOŁOSI. To eksplozja muzycznej energii mocno wymykająca się sztywnym kanonom i klasyfikacjom.

Na niezwykłe spotkanie zespołu VOŁOSI z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Maestro Marka Mosia szczególnie zapraszamy młodych melomanów, dla których przygotowano bilety w atrakcyjnej cenie.

6 września 2014 r., godz. 19:00, Centrum Sztuki Galeria EL. Bilety: 35 zł (normalny), 25 zł (młodzież) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn.-pt. w godz. 8:00-16:00.Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.