warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Koncert zespołu Rebeka w Mjazzdze

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 3 listopada 2014, 11:24

W ramach koncertowych spotkań z muzyką electro i synth popową na scenie klubu Mjazzga gościli już FWF i Kamp!. Świetnym podsumowaniem tego niezwykle energetycznego i tanecznego cyklu będzie ostatnie w tym stylu spotkanie w tym roku. W piątek 7 listopada Mjazzgę w pozytywne wibracje wprowadzi REBEKA.

Dziś, 3-go listopada ukazuje się nowa EPka Rebeki zatytułowana “BREATH”. Na wydanym wyłącznie w formie cyfrowej materiale znalazły się trzy utwory: pulsujący “Breath”, eksperymentalny “Into The Ground” oraz energetyczny remix tytułowego “Breath”, wykonany przez gwiazdę koreańskiej elektroniki - zespół IDIOTAPE.

Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie “Hellada” i wielu koncertach w Polsce i zagranicą, Rebeka powróciła z nową świadomością. “Postanowiliśmy wprowadzić więcej koncertowej drapieżności do studyjnych nagrań, z pewnością będzie to dalszy kierunek naszych poszukiwań” - tak mówi o materiale Iwona. Bartosz dodaje: “To mroczne i hipnotyzujące wydawnictwo, pokazujące inną twarz Rebeki.”

Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości. Dzięki starciu ich charakterów i często odmiennych spojrzeń na muzykę, Rebeka jest zespołem nietuzinkowym - wojownikiem szalonym i nieprzewidywalnym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów.

Iwonę i Bartosza fascynuje z jednej strony popowość i melodyjność, a z drugiej szukanie ciekawych brzmień i eksperymentowanie. Łączą elektronikę z ambitnym popem. Używają do swych kompozycji różnorakich sprzętów: syntezatorów analogowych z lat 80-tych, zabawkowych cyfraków, gitary elektrycznej i basowej, dyktafonu taśmowego. Piękny, silny głos Iwony, niejednoznaczne, płynące z głębi jej duszy teksty, wyrafinowane kompozycje duetu, światowej klasy produkcja i charyzma sceniczna to znaki rozpoznawcze Rebeki. Debiutancka płyta Rebeki,

„Hellada”, to album kompletny i dopracowany w każdym szczególe, ale także pełen piękna, brudu i emocji. Chłodne brzmienie syntezatorów i pulsujący rytm basów przemieniają słuchacza, wciągają w poszczególne historie i nie pozwalają przejść obojętnie.

“Hellada” zebrała bardzo entuzjastyczne recenzje. Znalazła się na czołowych pozycjach wielu muzycznych podsumowań minionego roku (np. Trójka, Onet, Brand New Anthem, T-Mobile Music) oraz zdobyła najważniejszy, prestiżowy tytuł Polskiej Płyty Roku 2013 w rankingu dziennikarzy Gazety Wyborczej.

Rebeka jest stałym gościem najważniejszych polskich festiwali, takich jak: Open’er, OFF Festival, Selector i FreeForm. Duet dotarł także ze swoją muzyką daleko poza Polskę. Wystąpił na c/o POP w Kolonii, Reeperbahn Festival w Hamburgu, CMJ w Nowym Jorku czy The Great Escape w Brighton, a single “Stars” i “Nothing To Give” zostały wydane przez portugalską wytwórnię Discotexas.

Członkowie zespołu działają także poza Rebeką. Iwona pojawiła się gościnnie na ostatnim albumie projektu Waglewski Fisze Emade oraz na płycie “Flora” portugalskiego producenta Moullinexa. Bartosz zmiksował debiutancki album zespołu Kamp! i świetnie przyjęty krążek The Dumplings. Z kolei utwory Rebeki wzięli na warsztat uznani twórcy. Na kolejno wydanych singlach: “Fail” i “Melancholii” oraz “Stars” znalazły się remiksy stworzone przez Moullinex’a, Punks Jump Up, Daniela Drumza, Shindu, Ul/Kr czy Klaves’a. Prawdziwą twarz Rebeki, jej wolność i dzikość, trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo.

Mjazzga,
07-11-2014 godz. 20:15
bilety: 25 zł przedsprzedaż (ilość ograniczona) / 30 zł sprzedaż
Organizacja SK Co Jest? oraz klub Mjazzga.

Więcej na www.mjazzga.pl oraz www.facebook.com/klubmjazzga Następny koncert - 11-11-2014 Schroeter & Breitfelder Trio (blues, GER)

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.