warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Jubileusz 50-lecia I Biennale Form Przestrzennych

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 3 listopada 2014, 15:10

Centrum Sztuki Galeria EL rozpoczyna przygotowania do obchodów przyszłorocznego jubileuszu 50-lecia I Biennale Form Przestrzennych. W związku z tym poszukujemy wszystkich, którzy brali udział w tworzeniu rzeźb: dawnych pracowników ZAMECH-u, ówczesnych współpracowników Galerii EL oraz wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się z nami wspomnieniami z tamtego okresu.

I Biennale Form Przestrzennych było przedsięwzięciem nowatorskim nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wówczas pozwoliło spojrzeć na Elbląg jak na miasto nie tylko przemysłowe, ale też bogate w inicjatywy artystyczne, a metalowe rzeźby, autorstwa jednych z najciekawszych artystów, stały się niewątpliwą atrakcją turystyczną, do której dostęp miał każdy odwiedzający miasto.

Inicjatywa Gerarda Kwiatkowskiego była wyzwaniem pod wieloma względami i zakończyła się sukcesem, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Chcielibyśmy poznać biennale od kuchni dzięki wspomnieniom osób, które brały czynny udział w tworzeniu rzeźb.

Chcemy odświeżyć wspomnienia i zachować je na przyszłość. Stąd też nasz apel do wszystkich, którzy chcą z nami tymi wspomnieniami się podzielić. Szczególnie zależy nam na dawnych pracownikach ZAMECH-u, którzy byli odpowiedzialni za techniczną stronę przedsięwzięcia, ale chętnie wysłuchamy opowieści wszystkich, którzy mają wspomnienia związane z I Biennale Form Przestrzennych.

Jeżeli macie w gronie rodzinnym lub znajomych osoby, które mogłyby nam przybliżyć tamte czasy zachęcamy do kontaktu: Beata Branicka, tel. 55 625 67 80, beata.b@galeria-el.pl, Marta Demko, tel. 55 625 67 83, marta@galeria-el.pl.

Spisane wspomnienia można też przysyłać na adres Galerii EL: ul. Kuśnierska 6, 82-300 Elbląg.

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.