warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Jam session jazzowa po raz 17

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 5 sierpnia 2014, 10:00

Kolejna sesja jazzowa w Klubie Środowisk Twórczych "Krypta" już 5 sierpnia. Powoli zbliża się koniec cyklu jam session, więc kto jeszcze nie zdążył, zapraszamy w chłodne mury Klubu "Krypta".

Artyści uczestniczący w sesjach należą do młodego pokolenia , które ma już za sobą sukcesy w Polsce i poza jej granicami. Warto tu wspomnieć o artykule w ostatnim Jazz Forum, gdzie można przeczytać o głównej nagrodzie przyznanej Kwintetowi Kamila Piotrowicza (Emil Miszk, Piotr Chęcki, Sławek Koryzno, Michał Bąk) i o głównej nagrodzie dla solisty, którą otrzymał Michał Ciesielski z zespołem w którym grają Michał Zień i Krzysztof Słomkowski.

Nagrody przyznano w ramach XVII Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych pod przewodniczącym jury Maciejem Sikałą. Wszyscy wyżej wymieni są stałymi gośćmi Klubu "Krypta", także jest to niebywała okazja do obcowania z jazzem na wysokim poziomie. W ostatniej sesji jazzowej wystąpiło sześcioro artystów, w tym po raz pierwszy utalentowany puzonista - Paweł Niewiadomski.

Na jam session zapraszają: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta".

Wstęp na jam session 5,oo zł., które będą wykorzystane na dalsze działania jazzowe. Rozpoczęcie wieczoru - godz. 20.00.

Jam session odbywają się w ramach zadania publicznego "Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego" i są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Elbląg.

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.