warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

IRA na festiwalu piwa w Braniewie. Zobacz film

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 11 sierpnia 2014, 7:00

Wielu mieszkańców Elbląga ten weekend spędzało w Braniewie. Powód? Impreza piwna, na której główną gwiazdą była legendarna już grupa IRA. Do tego Trubadurzy oraz Jamal. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Wokół piwa kręcił się miniony weekend w Braniewie. Lecz degustacje różnych rodzai piwa i warzenia go na żywo, wśród tłumu, to nie jedyne atrakcje. Ci, którzy odwiedzili amfiteatr, bawili się przy muzyce kultowych artystów – Trubadurzy, Jamal oraz IRA. Festiwal dziedzictwa browarniczego wzbogacił się również dzięki pokazom Just Edi Show i Teatru Tancerzy Ognia – Asura.

Amfiteatr podzielił się na dwie części. Jedna z nich to miasteczko - znaleźć można tam było ludzi, którzy o piwie mogliby mówić godzinami. Przy stoiskach nie cichły rozmowy, a na nich znaleźć mogliśmy m.in. nalewki, wina, kwasy chlebowe, piwo, mięsa i wędliny. Wszystkie te smakołyki to nie wyroby produkcji masowej, a drobnych, lokalnych przedsiębiorców.

Podczas dwudniowej imprezy scena amfiteatru braniewskiego gościła wielu przeróżnych artystów – od Milczenia Owiec, poprzez Trubadurzy i Jamala, aż po IRĘ. Na próżno było szukać tych, którzy nie bawili się przy ich muzyce.

Pobocznie, bo na akwenie Zalewu Wiślanego, odbyły się Regaty o Puchar Wielkiego Piwowara. W ich rywalizowało sześć drużyn, a najlepszą okazała się ta z jachtu „Osiem Czortów”, sterowana przez Jarosława Misiaka.

źródło: portalbraniewo.pl

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.