warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Historia Józefa w Bajkowej wyspie

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 29 października 2014, 9:26

Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza w środę 29 października o godz. 17.00 rodziców bądź opiekunów z dziećmi w wieku 4-6 lat na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”, podczas którego poznają historię z książki „Płaszcz Józefa” Simmsa Tabacka. Zapraszamy!

„Płaszcz Józefa” Simmsa Tabacka to książka-przypowieść o człowieku, który swój zniszczony płaszcz przerobił na marynarkę, marynarkę na kamizelkę, kamizelkę na krawat itd. Ta niezwykle pozytywna historia o Józefie, który potrafi zrobić coś z niczego stanie się pretekstem do rozmowy i zabaw podczas spotkania. Za pomocą tej książeczki dzieci zapoznają się również z historią judaizmu i kulturą żydowską. Zapraszamy!

„Bajkowa wyspa” – to zajęcia, podczas których rodzice i ich pociechy mogą spędzać wspólnie czas na kreatywnej i rozwijającej zabawie. Inspiracją do tych zajęć są książki i ich bohaterowie.

Filia nr 5 mieści się przy ul. Rodziny Nalazków 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1. Zajęcia odbywają się bezpłatnie. Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

Więcej informacji: Filia nr 5 ul. Rodziny Nalazków 20 tel. 55 625 60 95 (96)

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.