warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Grafatak 2014 - Nowa Nadzieja czas zacząć

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 22 lipca 2014, 8:32

Wzorem ubiegłego, niezwykle udanego pod tym względem roku Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? wraz z klubem Mjazzga kontynuuje serię pojedynków na rysunki GRAFATAK. W tym roku hasłem przewodnim jest "Nowa Nadzieja". Pierwsza edycja, plenerowa, już w piątek 25 lipca od 18:00 przed Ratuszem Staromiejskim.

Grafatak to graficzny pojedynek dwóch rysowników, tworzących w czasie rzeczywistym, "pojedynkujących się" na rysunki na konkretny temat. Temat wybierany jest w dniu imprezy spośród 5-ciu zaproponowanych wcześniej uczestnikom. Pomysł bitew graficznych zrodził się w 2001 r. w głowie Seana Bono, nowojorskiego malarza i grafika, uczestnika pierwszych bitew. Na świecie podobne eventy cieszą się uznaniem i popularnością - biorą w nim udział już znani artyści, ale i wypływają nowe talenty. Jednak artyści to jedno, najważniejszy jest fakt tworzenia na oczach publiczności, wyjścia ze sztuką poza przyjęte schematy galerii. To publiczność także ma głos decydujący w kwestii zwycięzcy.

Ubiegłoroczny, bardzo udany debiut walk na rysunki nie pozostawił w nas wątpliwości, że i w tym roku powinniśmy kontynuować ten graficzny proceder.

Projekt przewiduje 5 etapów konkursu - dwa w plenerze (lipiec i sierpień) i trzy w klubie Mjazzga. Zwycięzca pierwszego będzie musiał zmierzyć się z nowym przeciwnikiem, wyłonionym wśród zgłoszeń, które już można przesyłać na adres skcojest@gmail.com.

Jeżeli chcielibyście się pokazać, jesteście kreatywni i nie boicie się wyzwań - czym prędzej wyślijcie do nas próbkę swojego talentu i dane kontaktowe. Jest o co walczyć - zwycięzca otrzymuje nagrodę pieniężną. W tym roku jest to 200 zł. a przykład Samirity, która w ubiegłorocznej edycji wygrała 3 pojdynki udowadnia, że może być to znakomite źródło dochodu. Nowością w tym roku jest specjalna edycja dziecięca Grafataku organizowana podczas wakacyjnych bitew plenerowych. Można więc i należy zabrać ze sobą dzieci, by podglądając zmagania dorosłych uczestników kibicować jednocześnie gorąco swoim pociechom, które za udział zostaną bardzo słodko wynagrodzone.

Wszyscy zgromadzeni w roli obserwatorów w końcowym głosowaniu decydować będą komu przyznać laury pierwszeństwa, a na pierwszy ogień 25 lipca idą uczestnicy EDZIA i EDWARD. Będzie to więc akcent odwiecznej walki o prymat pomiędzy kobietą i mężczyzną. Na całe szczęście w tym przypadku walki bezkrwawej i pełnej pozytywnych emocji.

Muzycznie imprezę okrasi DJ Jawor, a w roli konferansjera występować będzie uzależniony od mikrofonu Pan Kierownik.

Zapraszamy serdecznie na pierwszą bitwę GRAFATAK 2014 w piątek 25-07 od godz. 18:00 do 21:00 przed Ratusz Staromiejski. Więcej informacji na stronach http://www.skcojest.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/events/1538886603001429/

Projekt Grafatak został dofinansowany ze środków UM w Elblągu.

Organizatorzy

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.