warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Głos jakiego jeszcze nie było. Kontratenor, Jan Jakub Monowid wystąpi z EOK

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 13 listopada 2014, 10:42

W najbliższą niedzielę, 16 listopada, w Ratuszu Staromiejskim, odbędzie się jedyny w swoim rodzaju koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej poświęcony kapelanowi Solidarności, Jerzemu Popiełuszce. Szczególnej oprawy koncertowi doda występ solisty, śpiewaka obdarzonego rzadko spotykanym głosem – Jana Jakuba Monowida.

Dysponujący kontratenorem Jan Jakub Monowid, to młody, zdolny, artysta, którego talent dostrzegają krytycy muzyczni z kraju i zagranicy. Jako solista Studia Operowego w Zurychu Monowid wystąpił w tamtejszym teatrze w roli Oberona w „Midsummer Night’s Dream” B. Brittena. W konkursie Gianni Bergamo w Lugano zajął drugie miejsce. Obecnie współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym "Operetka" i Operą Bałtycką w Gdańsku.

W wykonaniu Jana Jakuba Monowida usłyszymy m.in. słynną arię „Casa sposa” z opery „Rinaldo” Händla określaną jako lament Rinaldo nad utraconą miłością. Solista zaśpiewa też „Psalm 126 Nisi Dominus” (na głos, altówkę i smyczki) Antonio Vivaldiego i jeden z „Trzech utworów w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową” Henryka Mikołaja Góreckiego, mówiącą o weselu króla Zygmunta Augusta.

Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadzi podczas niedzielnego spotkania znakomity dyrygent brazylijskiego pochodzenia, José Maria Florêncio.

Wszystkich, którzy w nietuzinkowy sposób chcą uczcić pamięć tego skromnego i wielkiego zarazem człowieka, jakim był ksiądz Jerzy Popiełuszko, w 30.rocznicę jego śmierci, zapraszamy na koncert. W kasie EOK dostępne są jeszcze ostatnie bilety.

Rozpoczęcie tego muzycznego wydarzenia 16 listopada (niedziela) o godz. 18:00, w Sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego.

Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn., śr., pt. 8:00-16:00, wt., czw. 8:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.