warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

eKulturalnymi zawładnęły żywioły

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 15 lipca 2014, 8:39

Wcielili się w ogień i wodę, a do tego dali popis swoich kuglarskich umiejętności. Kto? Uczestnicy Mediakacji, którzy w minioną sobotę (12 lipca) na ełckiej promenadzie promowali Festiwal Sztuk Pirotechnicznych EŁK, OGIEŃ & WODA.

- Przechodnie przystawali zaciekawieni tym, co się dzieje – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturani.pl. – Nic dziwnego. Uczestnicy Mediakacji grali na instrumentach i wykrzykiwali hasła promujące Festiwal Sztuk Pirotechnicznych EŁK, OGIEŃ & WODA, na który Ełckie Centrum Kultury zaprasza już w najbliższy weekend.

A skoro będzie to impreza pirotechniczna to nie mogło zabraknąć efektów specjalnych. Podczas flash moba młodzieży towarzyszył szczudlarz, który na zawołanie... pluł ogniem.

- Wśród przechodniów spotkaliśmy m.in. turystów ze Szkocji, więc specjalnie dla nich zaprezentowaliśmy wersję w języku angielskim – dodaje Zuzanna Gajewska.

Zdjęć i filmików z happeningu szukaj na fanpage eKulturalni.pl. Byłeś tam? Widziałeś happening? Robiłeś im zdjęcia lub nagrałeś filmik? Wrzuć to do sieci z hashtagiem #ekulturalni lub/i #mediakacje

Działania młodzieży są częścią projektu „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach" realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" i portal eKulturalni.pl. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.