warmia24.pl miejscowościElblągAktualności

Dni Powstania - Warszawa 1944! Wystawa IPN do obejrzenia w Galerii EL

http://warmia24.pl/miejscowosci// data dodania: 2 sierpnia 2016, 18:25

W Centrum Sztuki Galeria EL do połowy sierpnia będzie można oglądać wystawę pod tytułem „Dni Powstania – Warszawa 1944". Polecana zwłaszcza tym, którzy w ostatnich dniach rozbudzili w sobie patriotyczny zew oraz głód wiedzy historycznej na temat tamtych wydarzeń.

Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. 

Opisuje ona dramatyczny przebieg powstania poprzez czarno-białe fotografie wykonane przez samych powstańców. Wymowne obrazy eksponują ludzi wspólnie walczących z okupantem i definiują pojęcia, które w dzisiejszym świecie nie funkcjonują w identyczny sposób. Pojęcia takie jak: Wiara, Nadzieja, Odwaga, Ofiarność... 

Przez przypadek dowiedziałam się o tej wystawie. Interesuje mnie tematyka powstania, miałam trochę wolnego czasu i dlatego postanowiłam tu przyjść. Wystawa jest bardzo interesująca

– mówi pani Marzena.

W miniony weekend w Elblągu miało miejsce sporo wydarzeń, które nawiązywały do obchodzonej w poniedziałek rocznicy Powstania Warszawskiego. Okazało się, że elblążanom temat powstania jest wyjątkowo bliski.

Wystawa pt. „Dni Powstania – Warszawa 1944" jest do obejrzenia w krużganku Galerii EL do 15 sierpnia. Wstęp wolny.

 

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.