warmia24.pl › artykuły
Artykułów w bazie danych: ()

Aktualności

DKF w Elblągu zaprasza na film

Elbląg data dodania: 21 lipca 2021, 11:47

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w Kinie Światowid już 22 lipca. Na miłośników dobrego kina czeka szeroko komentowany debiut fabularny Christosa Nikou „Niepamięć”. Początek projekcji o godz. 19.00.

Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji. Główny bohater, Aris, ma numer 14842 w szpitalnym oddziale dla osób z zaburzeniami pamięci.

Pewnego dnia wyszedł z domu, wsiadł do autobusu i na pętli nie wiedział już, kim jest, gdzie mieszka, co przeżył. Takim jak on daje się szansę – mogą stworzyć sobie nową tożsamość i nowe wspomnienia.

Pokazywana na festiwalu w Wenecji „Niepamięć” łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Yorgosa Lanthimosa („Zabicie świętego jelenia”, „Faworyta”) i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana („Być jak John Malkovich”, „Anomalisa”), a gdzieś w tle pobrzmiewa głos z orwellowskiego Wielkiego Brata.

Reżyseria: Christos Nikou Obsada: Aris Servetalis, Sofia Georgovasili, Anna Kalaitzidou, Argyris Bakirtzis Produkcja: Grecja, Polska, Słowenia 2020 Czas: 90 min

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.